• Home
  • שלום, אורח (הרשמה)
  • שם משתמש:
  • סיסמא:

כעת מחוברים 0 משתמשים ו4 אורחים


הורדות

חפש הורדה:

פיפא 2009 -

4.2

פלישת התרנגו

3

מסנג'ר 9

0

סגירת שטחים

3.7

אייסי טאוור

5

וינראר 3.71

3.7

אדובי: נגן פ

0

יורו 2008 -

3.3

רולר קוסטר ט

5

סים סיטי 5 / SimCity Societiesתאריך הוספה: 11:23:30, 25/10/08
נוסף ע"י: itay96
קטגורייה: אסטרטגיה
הורדות: 1658
תגובות: 1

המשחק הראשון של סימסיטי, יצא אי שם בשנת 1989. כן. מדובר בסבא רבא, במונחי משחקים. סימסיטי מאז ועד היום לא השתנה בהרבה. מפתיע ? לא. מדובר ברעיון גאוני, שקנה לו רבבות מעריצים מאז ועד היום, לאורך כמעט עשרים שנה. עד היום יש לי במחשב תיקיה קטנה ששוקלת פחות מ 250KB, המוקדשת כולה לעשרות ערים שיצרתי בסימסיטי הראשון, יחד עם המשחק. אז למה אני מתרגש כל כך לפני ההוצאה של הגירסה החמישית במספר למשחק ? יש יותר מסיבה אחת, ובהחלט התגעגתי אליו.
טוב, אז לאלו ממכם שאינם מכירים את סימסיטי, זה בהחלט הזמן שלכם לצלול פנימה. מדובר במשחק סימולציה, המדמה עיר, אותה אתם בונים, מא' ועד ת'. כבישים, רכבות, קניונים, בתי ספר, תחנות חשמל, שדה תעופה, בית חולים, ולמעשה האפשרויות כמעט בלתי מוגבלות... ניהול העיר, אינו עסק פשוט. יש להתמודד עם אתגרים ובעיות המופיעות לא פעם בערים ככל שהם גדלות - פקקים, זיהום אויר, פשיעה, ערך הקרקע, תשלומי מיסים, ובתור ראשי העיר תיאלצו תמיד להתמודד איתם, ולספק את רצונם של התושבים. אכן משימה לא פשוטה, כי תמיד יש לתושבים על מה להתלונן. אם תהיו רעים במיוחד, התושבים כבר ידאגו לטפל בכם, ולא בהכרח בידידות...
הכותר האחרון שיצא תחת הסדרה המוצלחת הזאת, יצא לפני שלוש שנים, Simcity Rushhour , והיווה הרחבה עבור הגרסה הרביעית המוצלחת של המשחק. המשחק עצמו, סימסיטי 4 בעצמו, היה חידוש אדיר למשחק, והביא את רמות ניהול העיר לגבהים חדשים ביחד עם גרפיקה מרהיבה לא פחות. ניהול העיר הפך למשימה קשה, המעמידה אתגרים רציניים - כמו למשל, תקציב החינוך בבתי הספר, השקעה בתחנות משטרה, מול התגברות הפשיעה ואושרם הכללי של התושבים. המשחק מציב רמות קושי, שיכינסו אותכם לכסא ראש העיר באמת, ולא רק בגלל שאתם רוצים לבטל כמה דו"חות חנייה. על הגרפיקה של המשחק - חבל לכם על הזמן, החל מהדשא הירקרק בוילה לידיכם, עד לגורדי השחקים במרכז, הכל מפורט ודייקני.
אז זהו. לא רק שסימסיטי 4 הציע לכם את משרת ראש העיר, הוא גם איפשר לכם לייבא, את משפחות הסימס שלכם, מהמשחק סימס, אל העיר, כדי לחוות את דעתם על המקום. גם סימס, וגם סימסיטי...ואי, תענוג.
אז אחרי כל הנוסטלגיה וההקדמה הזאתי, מה יש בסימסיטי החדש, Simcity Societies, שיהפוך אותו ליותר מוצלח מהקודם ? מסתבר שלא מעט. בתור התחלה, ייחודו של המשחק, ומה שיהפוך אותו לדעתי לרחב יריעה הרבה יותר, מוזכר כבר בשמו. Simcity Societies (תרבויות, חברות, קהילות), מתייחד בהיותו מבוסס תרבות, אשר אותה אתם בונים. התרבויות השונות, מכניסות נפח חדש ומדהים למשחק. אם תרצו - תוכלו לפתח מדינת משטרה, בה הפושעים נזרקים ל"בתי ספר לחינוך מחדש", או "נעלמים", או לחלופין קהילה ירוקה, בה השימוש האנרגיה סולארית, וגנים ציבוריים הוא מקיף.
ההתחלה היא תמיד קשה, וניהול התקציב מהווה אתגר לא קטן. במיוחד כאשר בתחילת המשחק עומדות בפניך לא פחות מ350 אפשרויות למבנים שונים, והרצון העז לראות את כולם סוחף אותך. כמובן, שתוך כדי פיתוח העיר, יפתחו בפניכם אפשרויות בנייה חדשות, בהתאם לתרבות שאותה בחרתם לאמץ, ואז המשימה כבר באמת כמעט אינה אפשרית. לא נורא. תוכלו ליצור עוד עיר.
אחד התוספים היותר מעניינים למשחק, הוא משאב חדש, העונה לשם "אנרגיות חברתיות", כאשר כל בניין מעלה או מוריד מהאנרגיה החברתית, הערבוב של הבניינים השונים, התעשייה, העושר, המשמעת, ידע, מסירות, או יצירתיות מהוים פחות או יותר את התמצית החברתית של העיר - האם היא תהיה עיר שמחה ויצירתית, רוחנית ועתירת ידע, או עשירה וכוחנית, או צייתנית ומפחדת ? גורלה בידיך.
כמו התרבות, כך גם פני העיר משתנים. כאשר למשל עיר נהפכית לעיר רפאים בהם המתים חיים משוטטים, הבניינים נראים קודרים. כאשר האוכלוסיה יצירתית ורוחנית עריהם מלאי פסלי אומנות ויצירות פאר. כאשר האוכלוסיה שמחה במיוחד, תוכלו אפילו לבנות בתים מג'ינג'ר, ובתים משוקולד.
לסיכום - מדובר במשחק שקיים כמעט שני עשורים. מדובר בסימולטור עסקי, המלמד להתמודד עם קשיים ומפתח יכולת ניהול משאבים. נשמע קר ? נשמע מנוכר ? עזבו אותכם, המשחק הזה ימכר אותכם, לשעות רבות של הנאה מול המשחק, שאינו נגמר לעולם, ותמיד יכול לחזור אל הדסקטופ שלכם.
להורדה לחץ כאן
דירוג הורדה:   (ע"י 1 משתמשים)  
   תגיות:
תגובות להורדה זו פורסמו 1 תגובות
cool
cool - תודה
1# 07:22:57 | 27/12/08
תודה

כל הזכויות שמורות 2010 © לפורטל בומבה - פורטל הכיף והנוער של ישראל! אצלנו בפורטל תמצאו את כל הדברים הכי כיפים שפורסמו ברשת.
משחקים חדשים ומגניבים שרק עכשיו יצאו, סרטונים מצחיקים ומטורפים ועוד שפע של הפתעות מדליקות שיעשו לכם קצת כיף במהלך היום.