• Home
  • שלום, אורח (הרשמה)
  • שם משתמש:
  • סיסמא:

כעת מחוברים 0 משתמשים ו4 אורחים


הורדות

חפש הורדה:

פיפא 2009 -

4.2

פלישת התרנגו

3

מסנג'ר 9

0

סגירת שטחים

3.7

אייסי טאוור

5

וינראר 3.71

3.7

אדובי: נגן פ

0

יורו 2008 -

3.3

רולר קוסטר ט

5

שדות קרב 2142 - דמו / Battlefield 2142תאריך הוספה: 12:41:17, 28/04/08
נוסף ע"י: biki
קטגורייה: פעולה
הורדות: 1140
תגובות: 1

אין ספק ש-Dice משחקים אותה. עת יציאת Battlefiled 1942 עלתה Dice לגדולה, חברה שוודית קטנה שהוציאה משחק מולטי פופולרי עד מאד והפכה מיידית לחביבתה של EA .EA שראתה את הצלחתו של 1942 Battlefield ושל ה-Mod המדהים בשבילו שנקרא Desert Combat חיברה בין Dice ליוצרי ה-Mod (נקראו Trauma Studios)וכך קיבלנו את... Battlefiled 2 המאד מוצלח, שאומנם לקח לו זמן להתרומם מעל השקה שלוותה בבאגים שקילקלו את החויה הראשונית (ומאז תוקנו), אבל אין כל ספק שמדובר במשחק מולטי מדהים שבעת צאתו דחף את חומרת המשחק אל המקסימום והניב גרפיקה מדהימה לא פחות מהמשחקיות, לאלו שהיו מצויידים במחשב מהשורה הראשונה כמובן. מאז Traume Studios פורקו וכעת Dice היא כבר חלק מ-EA (רכשו את רובה וכעת מתכננים לרכוש את החלק הקטו שנותר),  ועתה לאחר שכבשו את העבר ואת ההווה מפנות שתי החברות הללו את מבטיהן אל עבר העתיד ובתהליך סוחפות אותנו עימן.

Battlefield 2142 (או בקצרה BF2142) כמו קודמיו הוא משחק מולטי פלייר שבו 64 איש יתחרו בשתי קבוצות על שליטה על נקודות אסטרטגיות במפה כמו גם במצב Titan החדש. BF2142 יתרחש כ-150 שנה בערך לתוך העתיד בתקופה בה עידן הקרח מתחיל להתפשט על פני כדור הארץ. שלא כמו בסרט "היום שאחרי מחר" (the Day after Tommorow) כאן המצב לא מתדרדר לכדי שואה של האנושות בתוך 48 שעות, אלא הקרח מתפשט לו לאיטו, ובני האדם מתכנסים לתוך האזורים שאליהם הקרח עוד לא התפשט. כצפוי האוכל והמשאבים השונים לא מספיקים לכולם, אסיה דחוסה עד אפס מקום, והיבשת הנותרת הן עבור הרוסים והן עבור האירופאים היא אפריקה, וכך שתי הקבוצות הללו נלחמות על הזכות והיכולת לנדוד לאפריקה.

כמו ב-Batllefield 2 גם כאן הקרב הוא מהיר אבל עושה רושם ש-Dice למדו מלקחי המשחק הקודם ושיטת האבן-נייר-מספריים שופרה עוד יותר, כלי הרכב המעופפים הוחלשו, והדגש על הצורך בשיתוף פעולה הוגבר. כמו כן הכניסה Dice את "שדה הלוחמה האלקטרוני" לפעולה, ועתה החיילים מחוברים ביניהם במעין צינור מידע משותף - כשחייל יכוון את הכוונת שלו על יריב, לא רק שהוא ידע כמה חיים/מיגון נשארו לאותה יחידה, אלא אותו מידע ישוגר לחלק מחברי היחידה. תארו לכם אתכם עומדים בשדה הקרב, כשחברכם לקבוצה מכוון את כלי הנשק לעבר טנק שמזדחל לו במעלה הרחוב, לפתע הטנק מופיע על הראדר שלכם (דרך אותה רשת תקשורת) וכך אתם וחברים נוספים לקבוצה יכולים לארוב לו מבעוד מועד, או להטמין מוקשים בדרכו.

מתוך ניסיון למנוע רתיעה מכלי נשק אקזוטיים מידי, ישבו חברי Dice ובנו כלי נשק, שאומנם נראים עתידניים, אבל עדיין מחוברים למציאות בת זמננו, לדוגמא - יהיה שם את ה-Walker, שהוא למעשה טנק משוריין בגובה שתי קומות, שהולך על שתי רגליים ומצוייד בשדה כח (Force Field) שמגן עליו, הליקופטר ומטוס שעברו איחוד ועתה מדובר בכלי רכב איטי יותר, רעוע יותר אבל בעל עוצמה מרשימה, טנק לכל דבר בצד האירופאי ואילו בצד הרוסי אסייאתי יהיה טנק/רחפת שינוע באופן דומה לחייל פשוט כולל היכולות לעשות Strafe (תזוזה לצדדים) שיאפשר לו לאגף פינות ללא בעיה ועם מוכנות מלאה, אבל אצלו התותח יהיה קבוע ולא מסתובב, מה שיקשה עליו לכוון במדוייק.

את הדגש המחוזק על שיתוף הפעולה הנדרש בין השחקנים ניתן לראות בכמה רמות שונות - מנהיגי חוליות (Squad) יקבלו צעצועים מיוחדים כגון תותחים אוטומטיים שניתנים לפריסה בשטח (רק אם החוליה עצמה קטנה), כאשר חברי החוליה עצמה ירוויחו יותר ניסיון בעת קרב מאשר אנשים שלא חברים בחוליה כלשהי, ה-Walker שהוא רכב שמאוייש על ידי שני שחקנים, כאשר האחד שולט בתנועה ובתותחים הכבדים, ואילו השני שולט בנשק נגד חיילים - Walker שינסה להסתדר רק עם נווט אחד, יגלה במהרה שהוא טרף קל ללוחמי קרקע שיוכלו להורידו על ידי רימון אלקרומגנטי שישתק אותו, או בקרב אחד על אחד בו חייל בודד מהווה מטרה קשה לכלי הנשק הכבדים או שימוש באופציה המגניבה ביותר, שהיא לעטות על עצמך מיסוך שגורם לך כחייל להיות בלתי נראה, ואז להשתחל בין רגליו של ה-Walker, להטמין מוקש על רגליו, ולראות אותו קורס תוך שאנו מבצעים ריקוד שימחה טיפוסי. גם המטוסוק (המטוס/הליקופטר) של 2142 יהיה פגיע באותה מידה - Dice בניסיון לתת מענה למטוסים החזקים מדי של Battlefiled 2, הוציאו את הטיל הננעל מהמלחמה (טיל שהיה פוגע במטוסים שלכם לא פחות משהיה פוגע במטוסי האוייב) והכניסו את תותחי הפלאק (Flak) הישנים והטובים מ-1942 יחד עם אופצייה לירייה משנית של טיל אלקטרומגנטי שיגרום למטוסוק להתרסק או מאידך לרחף באוויר בחוסר אונים ולהוות מטרה קלה לתותחים, שעתה דורשים רק כיוון ולחיצה על ההדק, בניגוד לנעילה שנדרשנן לבצע ב- Battlefield 2. כאן שוב נכנסים חיילי השדה שצריכים להגן על כוחות האוויר מכזו מתקפה ומכאן ניתן להסיק ש-Dice אכן הצליחו וששדה הלוחמה העתידי של 2142 ידרוש הרבה יותר שיתוף פעולה בין הכוחות השונים (כמו במציאות), בו חיילות הקרקע יצטרכו לשתק את ההגנות האוויריות בעוד שכוחות האוויר יתמכו בכוחות הקרקע.

BF2142 יגיע עם מיגוון מפות כשהשתיים שכבר ידועות הן גיברלטר (השם אינו מקרי), מפה קטנה, יבשה וצחיחה שיותר מותאמת ללוחמת חיל רגלים מאשר לכל דבר אחר ואילו השניה הידועה היא וורדון (Verdune). וורדון היא מפה שמחייה מחדש את אחד משטחי הלחימה העקובים מדם של מלחמת העולם ה-I ומפה זו היא ענקית, לבנה משלג ומקרח ומתרחשת בשטחי צרפת. וורדון מאד מותאמת למלחמת כלי רכב - גם המון מקום על הקרקע, כמו גם מספיק מרחב אווירי לתמרן עם כל כלי אווירי לרבות ה-Titan! ה-Titan היא ספינה ענקית שמרחפת לה באוויר, ובעוד במקור היא תוכננה לשנע פליטים על כל ציודם ממקום למקום, היא גויסה גם כן למלחמה, ואפילו קיבלה מקום של כבוד ב-BF1242 כיוון שיש צורת משחק שמבוססת על ספינה עצומה זו בדיוק.

במצב טייטן (Titan) שני הצדדים הלוחמים מנסים להשמיד את הטייטן של היריב, אבל כמו שצפוי מספינה ענקית לא מדובר כאן במשימה קלה כלל. כל צד צריך לחלק את כוחותיו כך שחלק יגנו על הספינה מפני ניסיונות חדירה, בעוד חלק נוסף ינסה לחדור אל הספינה היריבה. הספינה שנמצאת בגובה רב דורשת שימוש בכלי רכב חדש נוסף שבתרגום אחד לאחד נקרא "תא תקיפה" (Assault Pod). תא זה שמשגר לוחם בודד מעלה מתפקד כמו מצנח אבל כאן התנועה היא הפוכה, כלומר התנועה היא מלמטה למעלה וכאן גם ידרשו כישורים על מנת לקלוע בול לפתח ספינת הטייטן, שכן ניתן גם להחטיא אותה לגמרי או לפגוע בדפנותיה. אבל זה לא הכל, כאן לא יהיה מדובר ב-Rush מטורף של יחידי סגולה לפתח הספינה וניסיון לזנק לתוכה, אלא יש צורך להפיל קודם את מגיני הכח שלה שמונעים חדירה אליה - ניטרול מגיני הכח כרוך בהשתלטות על עמדות טילים מיוחדות שמאפשרות יריה על הטייטן מה שכמובן מוסיף נופך נוסף לקרב והרי קיבלנו עוד נקודה להגן עליה או להתקיף אותה, ושוב כל הכבוד לחברה ב-Dice, שישבו וחשבו ומצאו דרך להכריח את השחקנים לעבוד בשיתוף פעולה כזה שמחייב את כל הצוות למצוא את התיזמון והאיזון העדין בין מתקפה לבין הגנה שכן אם הצוות לא יתפקד כך הוא יובס על ידי צוותים שכן יתפקדו כך.

עם הצלחות קודמות בסידרה נהדרת ועם עוד הפתעות, כגון 150 כלי נשק שיפתחו לרשות השחקן ככל שיצבור יותר ניסיון וכמובן כלי רכב נוספים, אין ספק ש-Dice ו-EA עומדים לפני להיט נוסף, להיט שיהפוך את הסתיו הקרב ובא לגדוש בקרבות מולטי עתידניים ושיתופיים, קרבות שיכריעו את גורלם של האיחוד האירופי והקואליצה האסייתית רוסית גם יחד.

 


להורדה לחץ כאן
דירוג הורדה:   (ע"י 1 משתמשים)  
   תגיות:
תגובות להורדה זו פורסמו 1 תגובות
eyalteller1
eyalteller1 - מגניב!!
1# 10:57:07 | 1/11/08
תודה רבה!!

כל הזכויות שמורות 2010 © לפורטל בומבה - פורטל הכיף והנוער של ישראל! אצלנו בפורטל תמצאו את כל הדברים הכי כיפים שפורסמו ברשת.
משחקים חדשים ומגניבים שרק עכשיו יצאו, סרטונים מצחיקים ומטורפים ועוד שפע של הפתעות מדליקות שיעשו לכם קצת כיף במהלך היום.